ČSOP Děčínsko

Rok vážek

Vážení přátelé, jak víte, letošní rok jsme vyhlásili jako Rok vážek.

Budeme rádi, pokud se do něj v maximální míře zapojíte aktivitami odbornými, osvětovými i managementovými. Neb na řadu aktivit jsou potřeba nějaké peníze, připomínáme, že právě probíhá tradiční výběrové řízení Ochrana biodiverzity, kde lze do 17. března o finanční podporu vámi plánovaných aktivit požádat. Více naČeský svaz ochránců přírody (csop.cz)

Akce k Roku vážek mají pro letošní rok prioritu - tedy bodové zvýhodnění.

Podpořit lze mapování vážek na mokřadních lokalitách (bylo by skvělé moci se na závěr Roku vážek pochlubit nějakými novými zajímavými objevy), mokřadní exkurze pro veřejnost (nemusí být zaměřeny výhradně jen na vážky, ale obecně na život v mokřadech, jejich ohrožení a ochranu), údržbu drobných mokřadů, mimo "venkovní sezónu" třeba přednášky o vážkách či výstavy jejich fotografií či kreseb.

Třeba vás napadne ještě mnoho dalších aktivit, jak vážkám pomoci či je přiblížit laické veřejnosti.

Že nemáte ve vaší základce či svém okolí nikoho, kde se ve vážkách vyzná? Zkuste se poptat a požádat o spolupráci třeba v nejbližším regionálním muzeu či na nějaké vysoké škole.

Budeme se těšit na vaše projekty!

S pozdravem
Jan Moravec
ČSOP
www.csop.cz

 
Partneři a spolupracující organizace

cesky-svaz-ochrancu-prirody agentura-ochrany-prirody-a-krajiny-cr chko-labske-piskovce libverda-decin skupina-cez narodni-park-ceske-svycarsko chko-ceske-stredohori promax-media