ČSOP Děčínsko

Slavili jsme Den Země

Pohladit si poníka, ovečku či dokonce lamu měly možnost děti, které navštívily ve středu 17. dubna Den Země v Děčíně. Prostor před děčínskou knihovou se na jeden den proměnil v malý statek a zároveň netradiční učebnu přírodopisu pod širým nebem. Akci, které se účastnilo kolem 800 dětí z děčínských mateřských a základních škol připravili již třetím rokem společně Národní park České Švýcarsko, CHKO Labské pískovce, CHKO České středohoří, ZOO Děčín, děčínská knihovna, ČSOP Děčínsko, Adélčin dvoreček, Asociace strážců přírody a statutární město Děčín.

Malí návštěvníci se mohli seznámit jak se zvířátky ze statku, tak i s živočichy, které mohou potkat ve volné přírodě. Starší děti měly možnost vyzkoušet si práci s mikroskopem, zatímco pro nejmenší návštěvníky bylo připraveno skládání tematických puzzlíků.

U stánku ZOO Děčín si děti mohly pohladit vyhřívající se agamu či nádhernou užovku, zatímco na mini farmě paní Adély Vrchovské na ně čekala dovádějící kachňátka, kůzlátka, či nádherně zbarvení králíci. Pro každého návštěvníka byla připravená také malá odměna ve formě nálepek, komiksů či pohlednic. U dětí i učitelů měla akce veliký úspěch, stejně jako u dalších návštěvníků z řad veřejnosti. (Text a foto: Lenka Černá, Správa CHKO České Středohoří)

alt

 
Partneři a spolupracující organizace

cesky-svaz-ochrancu-prirody agentura-ochrany-prirody-a-krajiny-cr chko-labske-piskovce libverda-decin skupina-cez narodni-park-ceske-svycarsko chko-ceske-stredohori promax-media