ČSOP Děčínsko

Víkendové setkání koordinátorů ekologické výchovy

Ve dnech 14. – 15. 9. 2018 proběhlo v Litoměřicích víkendové setkání koordinátorů ekologické výchovy z Děčínska. Zastřešujícím tématem bylo MÍSTNĚ ZAKOTVENÉ UČENÍ teoreticky i prakticky.

Páteční program byl věnován seznámení s principy "místně zakotveného učení" a s metodikou Školy pro udržitelný život. Programem provedly Kateřina Simajchlová a Ivana Krňáková ze Střediska ekologické výchovy SEVER Litoměřice o.p.s.

Sobotní den byl o hledání inspirace, jak učit ekologickou výchovu opravdu průřezově, jak jednoduše přesedlat od „telefonních seznamů" v sešitech k smysluplným projektům nebo, jak se dostat s dětmi do terénu a jak využít okolí školy k výuce, která bude bavit děti i učitele. Průvodcem a lektorem byl Jan Kotěra.

Víkendový kurz podpořil Ústecký kraj v rámci projektu "Osvětová činnost a vzdělávání pedagogických pracovníků v EVVO na základních a středních školách".

alt

altaltaltaltaltaltaltalt

alt

alt

alt

 

 
Partneři a spolupracující organizace

cesky-svaz-ochrancu-prirody agentura-ochrany-prirody-a-krajiny-cr chko-labske-piskovce libverda-decin skupina-cez narodni-park-ceske-svycarsko chko-ceske-stredohori promax-media